středa 3. května 2017

Výbavička pro miminkoU nás celkem aktuální téma :) V červnu se nám má narodit malá princezna, a tak postupně nakupuji to, co bude potřeba. Spoustu věcí jsem podědila po sestře a sestřenicích, hlavně oblečení v různých velikostech, ale i nosítko, hrací deku apod. Zde se ale budu věnovat tomu, co jsem nakoupila.
První věc, kterou jsem pořídila, byla kolébka Hojdavak. Viděla jsem ji na festivalu Mini (který určitě stojí za návštěvu, bude probíhat 12. -14. 5. 2017) a četla samé dobré recenze, navíc mám ráda české výrobky, které jsou nejen praktické, ale i hezké designově. Vzhledem k tomu, že jsme oba s manželem dlouháni, pořídila jsem rovnou XL verzi :) Kolébka zatím odpočívá ve skříni, protože pokojíček ještě projde mírnou rekonstrukcí. 


V obchodě Brána k dětem (který bohužel pražskou pobočku zavřel) jsem navštívila kurz látkového plenkování. Rozhodla jsem se pro látkové plenky zejména proto, protože nechci vytvářet tunu odpadu, utrácet za plastové plenky, které dětem přehřívají zadečky a taky proto, že mám ráda pěkné látky a plenky se dnes dělají v opravdu hezkých variacích :) Dozvěděla jsem se tam opravdu hodně informací a ujasnila si, jaké různé systémy látkování jsou možné. Začínám tedy pomalu nakupovat výbavičku. Dnes přišla objednávka z obchodu Mamaja - neuvěřitelná rychlost! V pondělí jsem objednala a dnes tu balík byl.  Čtvercové plenky jsou základ a tyhle jsou z bio bavlny a mají vysokou gramáž. Bohužel neměli nebělenou verzi, ale tu ještě časem dokoupím jinde. 


Dudlík a kousátko - jeden z hlavních důvodů, proč jsem objednávala na tomto eshopu. Nejsem si jistá, jestli naše mimčo bude dudlíku holdovat, ale pokud ano, nechci, aby cucalo kus plastu. Dudlík a kousátko od firmy Natursutten jsou vyrobeny z kaučuku, takže je 100% přírodní. 


Tohle mi přišlo jako super vychytávka :) Návleky, které zabrání sklouzávání ponožek. Medvídek je další český výrobek, který mne zaujal. Protože nechci používat vhlčené ubrousky na utírání zadečku, hledala jsem alternativu. Na Pinterestu je spousta receptů, jak si připravit mycí emulzi, kterou můžete používat s látkovými ubrousky nebo žínkou. Já jsem pro jednoduchost zvolila mycí olej, který se v lahvičce namíchá s vodou a postříká se jím buď žínka nebo rovnou zadeček. 


Zajímalo by mne, co nesmělo chybět ve vaší výbavičce pro miminko a zda máte třeba zkušenost s látkovými plenkami? Dejte mi vědět v komentářích.


Žádné komentáře:

Okomentovat