neděle 2. června 2013

Two Zip Hipster bagFor English scroll down 

Konečně jsem se dostala k nějakému šití! Přináším tedy recenzi střihu, který jsem zakoupila zde. Když jsem totiž dostala v balíčku z Ameriky tuto látku, bylo mi jasné, co z ní bude. Vera Bradley je má oblíbená kabelková firma a doma mám tento exemplář, který se bezvadně nosí a pojme vše důležité: Protože vím, že mamka má také ráda volné ruce při nákupech a navíc měla narozeniny, pustila jsem se do šití. 
Návod jsem zakoupila přes internet. Po zaplacení kartou mi přišel mailem odkaz, ze kterého jsem si střih stáhla a vytiskla. Jednotlivé díly jsou uzpůsobené tak, že je můžete vytisknout na papír A4 a slepit k sobě (pro jistotu jsou na nich napsané i rozměry). 
Postup samotný je doprovázen detailními obrázky a kdo umí alespoň základy angličtiny a už nějakou tu tašku ušil, nebude mít sebemenší problém.
Jedinou vadou na kráse mi přišlo šití s výztuhami, které se stříhají ve stejné velikosti jako látkové díly a tudíž se hromadí ve švech. Stroj byl trochu neposlušný v místě, kde se sešly výztuhy a dvojitý popruh, ale já mu domluvila :) 
Taška určitě není má poslední, protože má opravdu praktický tvar a nezabere ani tolik času (kdybych si vše nastříhala předem a měla na to celý volný den, určitě bych ji zvládla rychleji).


When I received the Vera Bradley fabric, I knew that I want to sew my version of Vera Bradley hipster bag. I own one and it is my favorite bag that holds everything you need and allows you to have free hands when you go shopping, traveling or when you are taking pictures. Since it was my mom's birthday I decided to make one for her. I found this perfect pattern that almost looks like the Vera Bradley hipster.
Working with this pattern was not difficult at all. The pattern pieces fit on the standard sized paper so you can print them and tape them together. They are marked with measurements and instructions on how many pieces you need to cut from which fabric/interfacing.
The only thing I didn't like is that the interfacing pieces are the same size as the fabric ones. Therefore, the interfacing tends to gather and bulk on the edges. 
I believe that this pattern is suitable even for beginners - I have sewn only 3 bags before this one and I had no problems understanding the instructions even though English is my second language.
I will definitely sew more of the Two Zip Hipster bags in the future! 5 komentářů:

 1. Musím ti napsat pochvalu i sem:-)
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 2. přidávám se, je moc pěkná...

  OdpovědětVymazat
 3. Taška je moc pěkná, látka nádherná. První fotka se mi nějak nezobrazuje, ale to je asi ta kupovaná :). Tvůj blog jsem neznala, tak teď jdu pročítat.

  OdpovědětVymazat
 4. Na tenhle návod jsem se před časem už taky dívala, ale skončilo to u toho, že nejsem zrovna moc taškový typ (většinou používám jen jednu, kterou nosím vždy a všude) :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Fakt super taška :-)! Jdu na průzkum blogu!

  OdpovědětVymazat